2024 KATALOĞU

Neden Genleşme Derzi Kullanılmalı?

  • Çok yüksek mekanik yükler için özel olarak geliştirilmiştir.
  • Seramik, karo, mermer kaplamaları gibi kaplama ürünlerinin birbirinden bağımsız hareket etmesi için ayırma profilidir.
  • Asitler ve kuvvetli temizlik malzemelerine karşı mukavemetlidir.
  • Endüstriyel alanlarda kullanıma uygundur.

Uygulama ve Fonksiyonları

Onay Profil, alüminyum , paslanmaz çelik (1.4301 kalite) ve pirinç den üretilmiş olan, bakım gerektirmeyen bina hareket derz profilleridir. Profil, yan montaj kanatları seramik veya doğal taş kaplamalar altındaki seramik yapıştırıcısına sabitlenebilecek ve gömülecek şekilde tasarlanmıştır. Bundan dolayı profil, ilgili kaplama grubuyla beraber hareket edebilir orta kısmındaki özel dolgu sayesinde (6mm dolguda) ± 2 mm/ (10mm dolguda) ± 4 mm'lik hareket kabiliyetine sahiptir, üç boyutlu hareketlerin absorbe edilmesini sağlar. Yoğun yaya ve hafif araç trafiğine maruz kalan yüzeyler için emniyetli kenar koruması sağlar ve bundan dolayı depolar, üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, havaalanları, tren istasyonları, otoparklar ve seramik veya doğal taş kaplamalar kullanılan bütün alanlarda kullanılabilir.

Makina ile temizlenen kaplamalar için kullanımı uygundur.

Alüminyum , alkali maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri, alkali halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğratabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Alkali suyun boşluklarda toplanmaması için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile doldurulması gerekmektedir.

Bu malzeme, seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasallara karşı dirençlidir. Özellikle mantar ve bakteriye karşı dayanıklıdır.

1. Seramik kalınlığına uygun olarak Genleşme derz profilini seçin.

2. Seramik yapıştırıcısını, profilin döşeneceği alanın üstüne taraklı malayla yayın. 

3. Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanadın üzeri tamamen kaplanacak şekilde, üzerine malayla sürün. Profilin dikey kanadına, seramik yapıştırıcısını eğimli sürün.

4. Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin (profil, kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır, yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir).

Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir. Her zaman profilin yanına, seramiğin kesilmemiş kenarını getirin.

5. Seramik ve profil arasında yaklaşık olarak 2 mm'lik bir derz bırakılmalıdır.

Profil ve seramik arasındaki derz boşluğunu, derz dolgusuyla tamamen doldurun.